Найголовніше - не робити екстремальних кроків для схуднення.

Про це повідомила лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

За її словами, для переважної більшості тих, хто щодня мав святкові застілля, принаймні, по відчуттям, їх тіло подібне до розтягнутої гармошки, яку розтягували протягом двох останніх тижнів і яку хочеться якомога швидше стиснути. А ще додати собі енергії, бо після такого тривалого відпочинку треба теж відпочити.

“Якщо до Нового року основним запитом журналістів лікаря-дієтолога було “що приготувати на Новий рік?”, то зараз пішла хвиля “як повернутися в форму після Нового року?”. Підозрюю, що соцмережі накриють марафони з “якнайшвидшого” повернення у прекрасну форму, але хочу наголосити на важливих моментах”, – зазначила дієтолог.

Вона зауважила, що найголовніше – не робити ніяких екстремальних кроків типу “голод”, “їсти лише до обіду”, “сидіти на воді/кашах/яйцях” чи “ночувати у спортзалі”. Також не варто робити клізми чи пити послаблюючі.

Для того, щоб дійсно допомогти організму необхідне харчування, яке активує природні системи детоксикації.

“Нашими головними органами природньої детоксикації є печінка, нирки, кишечник, легені та шкіра. Печінка і нирки не зберігають токсини, як багато людей помилково вважають,і, навіть, якщо ці органи не працюють, шкідливі речовини попадають у кров і не затримуються в них”, – пояснила дієтолог.

І додала, що при правильному регулярному харчуванні організм сам здатен вивести непотрібні і відпрацьовані продукти обміну речовин через кишечник, нирки, шкіру та легені. Крім того, для детоксикації дуже важлива правильна робота печінки. Зокрема, для цього необхідний білок.

Також, для детоксикації необхідна клітковина, яку у великій кількості містяться каші, овочі та фрукти. Адже вона стимулює моторику кишечника, зв’язує шкідливі речовини і не дає їм змоги потрапляти у кров та живить корисну мікробіоту товстого кишечника.

Дієтолог радить, після новорічного застілля зранку з’їсти невеликий шматочок сала. Адже воно стимулює виділення жовчі, сприяє природньому очищенню печінки і допомагає запобігати застою жовчі, сприяє зниження “поганого” холестерину, оскільки після викиду жовчі організм відразу приступає до вироблення її нової порції і для цього використовує холестерин.

Крім того, після застілля не варто забувати про воду. Її не має бути ні дуже багато, ні занадто мало: 20-40 мл на кілограм ваги. Так, орієнтуватися потрібно на природнє відчуття спраги та колір сечі. Проте взимку пити хочеться менше, тому декілька склянок теплої води протягом дня лише принесуть користь.

За словами Оксани Скиталінської, не варто забувати про механічну обробку їжі. Усю їжу треба добре пережовувати. Після застілля не варто одразу лягати. Адже в цей момент  кардіальний сфінктер (це м’язеве потовщення внизу стравоходу, яке забезпечує просування їжі із стравоходу у шлунок і запобігає її зворотньому поверненню) починає поступово пошкоджуватися ферментами шлункового соку та соляною кислотою, до яких стінка шлунку не чутлива.

Тож на ранок після застілля краще зробити кілька енергійних рухів чи навіть зарядку. Такі вправи підсилять чутливість інсулінових рецепторів на поверхні клітин, покращать метаболізм глюкози, зменшать перетворення вуглеводів в жир.

Фото: pixabay