Цьогоріч будівлі виповнився 121 рік.

Національний художній музей України проводить благодійну акцію зі збору коштів на реставрацію скульптур левів, які зустрічають відвідувачів на вході. Всього необхідно зібрати більше 2 мільйонів гривень (по одному на кожного лева) — повідомляє прес-служба музею.

Будівля музею і його скульптурне оздоблення потребують термінової реставрації: в серпні цього року заклад довелося закрити на невизначений термін через обвал частини стелі над центральним входом. Адміністрація музею спільно з рекламним агентством Leo Burnett почали інформаційну кампанію для вирішення цієї проблеми: левам створили айдентику, тепер її можна побачити у парках та на вулицях міста.

Kyiv Media

В музеї нагадують, що його будівля — пам’ятка національного значення, над якою свого часу працювали архітектори Петро Бойцов, Владислав Городецький, Павло Голандський.

«Навколо музею завжди гуртувалася київська інтелігенція. Їх об’єднували інтерес до старожитностей та мистецтв, до історії рідного краю і прогресивних ідей, наприклад, відкритого загальнодоступного музею. Але твори та тварини мистецтва не вічні. Або, як люблять казати самі Леви: «Корозія – вам не амброзія» — пишуть автори кампанії.

Допомогти музею можна через сайт 2lions.org, там же можна перевірити поточний стан справ та знайти додаткову інформацію.

Раніше ми повідомляли, що Національний цирк у Києві після тривалого карантину відкрив 60-ий ювілейний сезон для глядачів.

Фото: фейсбук