З відповідною ініціативою виступає міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Ініціатива продовжити повноваження Сергія Лещенка як члена наглядової ради АТ «Укрзалізниця» стосується терміну до моменту обрання нових представників держави в наглядовій раді, але не пізніше ніж 31 грудня 2021 року. Про це повідомили в секретаріаті Кабінету міністрів у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

«Зазначений вище проект акта уряду опрацьовується в секретаріаті Кабінету Міністрів відповідно до регламентних вимог», — йдеться у відповіді.

У секретаріаті уточнили, що відповідний проект розпорядження Кабміну «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 червня 2021 року №666» міністр інфраструктури Олександр Кубраков подав 16 вересня.

Нагадаємо, 23 вересня стало відомо, що Кабінет міністрів не продовжив контракти з головою наглядової ради УЗ Шевкі Аджунером та ще трьома членами, включно з Лещенком.

Під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань перевірки та оцінки стану УЗ стало відомо, що міністр інфраструктури Олександр Кубраков хоче повернути Лещенка до наглядової ради. Голова ТСК Гришина натякнула, що Лещенко «має сидіти в тюрмі».

Як повідомляли «Букви», Сергій Лещенко на посаді в «Укрзалізниці» від початку січня до кінця квітня 2020 року заробив близько 1,4 млн грн. Загалом у 2020 році виплата від УЗ становила 2,5 млн грн. Якщо поділити цю суму на 12 місяців, то вийде майже по 210 тис. грн на місяць. Водночас, тільки у березні 2020 року Лещенко задекларував понад 300 тисяч гонорару від компанії.

Фото: Фейсбук