Міністерство охорони здоров'я обрало аж одного постачальника препарату.

Керівництво компанії «Лекхім», через яку МОЗ має намір купувати китайську вакцину Sinovac, відкидає будь-які зв’язки з міністеркою часів Януковича Раїсою Богатирьовою. Про це сьогодні на прес-конференції сказав президент компанії Валерій Печаєв.

За його словами, в бутність Богатирьової головою МОЗ, компанія «не виграла жодного тендеру».

«Такі фейки викликають огиду З 2012го по 2014 рік, коли була Раїса Василівна (Богатирьова, ред.), «Лекхім» не виграв жодного тендеру» — переконує Печаєв.

Також він вважає, що інформація про зв’язки з Богатирьовою була поширена «проти нього особисто» і для дискредитації глави МОЗ Максима Степанова.

Зареєструвати препарат Sinovac Biotech в Україні «Лекхім», за словами Печаєва, планує до 5 лютого. Всього його компанія отримала квоту на 5 млн доз вакцин для продажу в Україні в першому півріччі 2021 року; з них 1,913 млн доз купить МОЗ. Зауважимо, що третій, найважливіший етап клінічних досліджень препарату досі не завершений (очікується після 20 січня), а тому рівень його ефективності невідомий.

Нагадаємо: за даними ГО «Пацієнти України», Печаєв є соратником Богатирьової. Нещодавно він заявив, що «Лекхім» буде не лише постачати китайську вакцину, а й вироблятиме її аналог за ліцензією.

Так само будь-які звинувачення на адресу «Лекхіма» відкидає і міністр охорони здоров’я Степанов, якого ГО «Пацієнти України» звинуватила у «перетворенні МОЗу на «міністерство закупівель», яким воно було за часів Януковича-Азарова».

Сьогодні ми повідомляли, що в США вакцинували від коронавірусу медсестру з Києва.

Фото: getty images