Раніше на місці музею працювала лабораторія, в якій 35 років тому виготовили цей витвір мистецтва.

Керамічне панно «Місто на семи пагорбах», яке минулого тижня зникло зі стіни фойе столичного готелю «Турист», зберегли. Про це у своєму Facebook повідомила мистецтвознавиця Євгенія Моляр.

Жінка пише, що особисто перевірила стан горельєфу разом з його авторкою — 91-річної київською художницею Галиною Севрук.

Щойно з Галиною Сільвестрівною Севрук та Наталья Крутенко повернулися з готелю "Турист". Переконалися, що панно "Місто…

Опубліковано Zhenya Molyar Пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.

«Переконалися, що панно «Місто на сами пагорбах» не пошкоджене! Його демонтували і зберігають на складі готелю» — написала Моляр.

Чому саме керівництво готелю вирішило демонтувати панно, вона не повідомила. Натомість розповіла про те, що витвір планують передати у Музей керамічної лабораторії Ніни Федорової —  культурний осередок, над створенням якого нині працюють столичні мистецтвознавці. Його планують відкрити в Софії Київській, де збереглося приміщення лабораторії «Софійська гончарня», в якій було виготовлене панно.

«Досьогодні на території Софії Київської збереглося приміщення лабораторії, у якому майже пів століття творилися видатне монументальне мистецтво. Я переконана, що «Місто» має повернутися в ці стіни у статусі музейного експонату!» — пояснює Моляр.

Робота над створенням музею триває понад півроку, але коли його відкриють, поки невідомо. Так само немає інформації і про те, де саме зберігатиметься панно увесь цей час.

Сьогодні ми повідомляли про Художній музей Києва, який збирає кошти на реставрацію Лівого та Правого левів.

Фото: фейсбук