Переговори між сторонами почалися ще у травні, але закінчилися безрезультатно.

Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» подало судовий позов на державну компанію «Укргазвидобування» з вимогою укласти прямий договір купівлі-продажу газу вітчизняного видобутку. Про це повідомляє у своєму Facebook Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА.

За його словами, угода дозволила би знизити вартість опалення та гарячого водопостачання під час опалювального сезону.

За словами чиновника, «Київтеплоенерго» вперше офіційно звернулось до АТ «Укргазвидобування» з цією пропозицією ще 13 травня 2021 року, щоб «уникнути підвищення тарифів в опалювальному сезону 2021/2022». Однак 24 травня 2021 року газовидобувна компанія надіслала відмову, переадресувавши «Київтеплоенерго» до ГК «Нафтогаз Трейдинг» як посередника з купівлі-продажу газу — зазначає Пантелеєв.

«І 26 липня 2021 року КП «Київтеплоенерго» подало позов на АТ «Укргазвидобування» у зв’язку із необхідністю забезпечення природним газом виробника тепла без комерційних посередників, а також забезпечення справедливої ціни на газ українського видобутку, що використовується для виробництва тепла» — зазначив він.

Пантелеєв нагадує також, що нещодавно міська влада Києва запропонувала уряду використати газ вітчизняного видобутку, щоб не підвищувати тарифи на гарячу воду та опалення населенню. За його словами, зараз для укладання нових газових договорів з «Нафтогаз Трейдинг» підприємства теплокомуненерго «змушені закуповувати газ для виробництва тепла за цінами, значно вищими, ніж закладені у тарифах».

«Замість обіцяних 7,4 тис. грн/тис. куб. м, за рахунок лімітованих обсягів «дешевого» газу з боку газопостачальної компанії, підприємства вимушені купувати газ, вартість якого у серпні вже перевищує 15 тис. грн/тис. куб. м, а міксована ціна газу для ТКЕ доходить до 10 тис. грн/тис. куб. м. За таких умов тарифи на тепло в Україні в наступному опалювальному сезоні можуть суттєво зрости – на 15-65%, залежно від міста. Зокрема, у Києві зростання вартості опалення може сягнути 38%, адже для «Київтеплоенерго» частка газу у структурі тарифу на тепло досягає 80%» — пише він.

Нагадаємо, ЄБРР схвалив кредит для Київтеплоенерго на 140 мільйонів євро.

Фото: Фейсбук