Спочатку канал відключили від супутника, а тепер відключають у кабельних мережах.

Київський провайдер «Ланет» припинив спрівпрацю з телеканалом «Перший Незалежний». Про це повідомляє Facebook-сторінка компанії.

В організації зазначили, що трансляцію «Першого Незалежного» в мережі кабельного телебачення припинено після зміни в структурі власності. Новим власником став Павло Єгоричев, який є директором ТОВ «Новий формат ТВ» та головою у ТОВ «ТВ Вибір», які входять до медіагрупи Тараса Козака.

«Вважаємо, що повідомлення контрагента про зміни у структурі власності, відповідний перегляд умов співпраці та переоформлення договору є необхідними вимогами, які телеканал намагався обійти. З огляду на це та враховуючи, що у структурі власності «Першого Незалежного» відтепер є представник медіагрупи підсанкційних Тараса Козака та Віктора Медведчука, продовження співробітництва з каналом неможливе» — йдеться в повідомленні.

В «Ланет» також зауважили, що схема, за якою діяли представники Козака, дозволяє запустити новий медіаресурс «доволі швидко», і схожі випадки на ринку вже були.

«Схожа ситуація відбулась у 2019 році з телеканалом «Максі ТВ» («НАШ»), який змінив логотип та програмну концепцію, не повідомивши про це ні Мережу Ланет, ні Нацраду України з питань телебачення та радіомовлення. Мережа Ланет не відновила трансляцію каналу після припинення співпраці» — йдетсья у повідомленні провайдера.

Нагадаємо, на початку лютого РНБО запровадила санкції проти каналів нардепа ОПЗЖ Тараса Козака (NewsOne, «112 Україна», та ZIK), після чого їх відключили від мовлення; згодом були запроваджені санкції і проти Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко через фінансування тероризму. Пізніше працівники підсанкційних каналів медіахолдингу Козака створили свій канал на базі львівського «Першого незалежного», але його відключили від мовлення через годину після запуску.

Фото: Фейсбук