Попередні спроби продати заклад були невдалими.

Фонд державного майна до кінця року має продати низку підприємств, якими володіє держава, серед них — «Президент-Готель» у Києві. Про це стало відомо з Плану дій уряду на поточний рік, що був затверджений напередодні.

Торги з продажу готелю заплановані в рамках «великої приватизації» і повинні відбутися в грудні 2020 року. Але, вочевидь, лише якщо закінчиться карантин — нагадаємо, на початку вересня Верховна Рада заборонила приватизацію підприємств аж до кінця дії карнтиннх обмежень.

«Президент-Готель» — це приватне акціонерне товариство. 12-поверховий комплекс розташований по вулиці Госпітальна, 12 в історичному та діловому центрі Києва, недалеко від площі Незалежності і Хрещатика. Готель має 374 номери і 17 конференц-залів. У 2017 він показав чисту рентабельність на рівні 29%.

Експерти з нерухомості кажуть, що вдало продати готель нині майже неможливо. Ще у 2009 році Держуправління справами віддало «Президент-Готель» в оренду ТОВ «Квадр», яке пов’язане з одеськими бізнесменами Борисом Кауфманом та Олександром Грановським. Відтоді орендарі невдало намагалися отримали право власності 49,11% акцій готелю та кілька разів блокували його приватизацію через суди, які визнавали її протиправною. Зараз ці провадження начебто закриті, а продаж об’єкту дозволений.

Попри це, оскільки договір оренди готелю залишається чинним, на аукціон можуть виставити хіба що право власності на договір. В іншому випадку, щоб його розірвати, спершу потрібно буде виплатити ТОВ «Квадр» вартість ремонту готелю (близько 30 мільйонів гривень), а вже потім оголошувати торги.

Крім «Президент-Готелю» Фонд держмайна має забезпечити приватизацію кількох інших об’єктів: «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії», «Одеського припортового заводу», заводу «Електроважмаш», вугільної компанії «Краснолиманська».

Нагадаємо, вчора ми писали про те, що столична прокуратура через суд вимагає знести готель в Пущі-Водиці.

Фото: фейсбук