Обладнання має надійти для нового корпусу лікарні, на відкритті якої очікують президента Зеленського.

Про це повідомила волонтерка Оксана Корчинська на своїй Facebook-сторінці.

За її словами, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наказом від 2 червня поточного року зробив “Охматдит” опорною ковідною лікарнею. Проте у цій лікарні, як стверджує волонтерка, абсолютно немає умов для прийняття потоку діток з коронавірусом.

Там лікуєюься найважчі хворі дітки всіх патологій зі всієї України, в тому числі з онкогематологічними захворюваннями , всі відділення переповнені і реанімація також. Лікарі “Охматдиту” не можуть утримувати ковідні доплати, бо з лікарнею не можуть бути укладені договори Національною Службою Здоров’я України, лікарня має національний статус і не автономізована“, – підкреслює Корчинська.

Додає, що в закладі начебто відсутній запас реактивів ПЛР-тестів, необхідних ліків, спеціалізовані засоби захисту медичних працівників та необхідна кількість фахівців.

Чому міністр Ляшко вилучає з переліку 1-шу спеціалізовану лікарню м. Києва , яка півтора року приймала діток з ковідом на хірургічні операції і мала відповідні дотації НСЗУ?” – запитує волонтерка.

Корчинська пише, що володіє інформацією про тк, що такі дії МОЗу начебто здійснюються лише для проведення закупівлі без тендерів обладнання на 1,2 млрд гривень для нового корпусу, який має 24 серпня відкривати президент Володимир Зеленський.

“Це рішення викликало значний резонанс серед колективу лікарні, членів опікунської волонтерської ради та батьків хворих дітей через загрози належного подальшого функціонування “Охматдиту” та загрозі життю маленьких пацієнтів”, – пише Корчинська.

Зазначила, що така ситуація вимагає термінової наради Опікунської ради НДСЛ “Охматдит” з міністром охорони здоров’я, керівництвом “Охматдиту” та МОЗ України, а також керівництва ДП “Укрмедпроектбуд”.

У лікарні ситуацію публічно не коментують. Kyiv Media і телеканал “Київ” спробують доввідатися більше інформації про цю ситуацію.

Нагадаємо, нещодавно київському “Охматдиту” від уряду Словаччини передали засоби захисту проти COVID-19. Сума допомоги для “Охматдиту” становить 195 тисяч євро.

Фото: Фейсбук