Охорона метрополітену - це не поліція, а комунальники. Вони супроводжують людей з інвалідністю, надають домедичну домопогу потерпілим, допомогають контролерам регулювати потоки пасажирів.

Про це повідомили у прес-службі КП “Київський метрополітен“.

Як пояснив начальник столичної підземки Віктор Брагінський, охоронців метрополітену платать із поліцейськими. Але у них різні обов’язки. Так, Управління поліції в метрополітені – це підрозділ поліції Києва, тобто правоохоронці. Вони стежать за правопорядком, мають табельну зброю, право провести огляд речей та перевірку документів, скласти адміністративний протокол на порушників тощо.

Kyiv Media

Тим часом охорона підземки – співробітники КП “Київський метрополітен”, комунальники. Наших працівників у підрозділі 134, з них 2 жінки. Охоронці метро мають 12-годинний позмінний робочий день і 2 вихідних щотижня… Зараз наймолодшому інспектору охорони метро 21 рік. Найбільший стаж працівника служби – 23 роки”, – зазначив Віктор Брагінський.

Основні завдання охоронців підземки – слідкувати за збереженням майна підприємства, допомагати контролеру регулювати пасажиропотоки, особливо у пікові години, надавати супровід людям з інвалідністю та першу медичну допомогу, перевіряти станції на наявність сторонніх предметів, а також оперативно інформувати поліцію у разі правопорушень.

Kyiv Media

Наразі у штаті служби є 19 вільних вакансій. Для роботи на цій посаді кандидату потрібно мати середню освіту, пройти розширений медогляд, бути на військовому обліку, а також постажуватися 2 місяці.

Нагадаємо, у Києві вдвічі зменшилася кількість безробітних. Найбільше нових працевлаштованих у сфері торгівлі.

Фото: Фейсбук Київського метрополітену