Нагороду Тарас Лютий отримав за книжку «Культура принад і спротиву».

Про це розповіли на офіційному сайті PEN Ukraine.

Премію імені Юрія Шевельова у 2020 році отримав український філософ та есеїст Тарас Лютий за книжку «Культура принад і спротиву».

Церемонія нагородження відбувалася 17 грудня – у день народження мовознавця, історика української літератури, есеїста Юрія Шевельова.

Окрім Тараса Лютого, до трійки фіналістів увійшли ще Василь Махно («Уздовж океану на ровері», Yakaboo Publishing) та Павло Швед («З чого нам дозволено сміятись?», «Комубук»).

У PEN Ukraine розповіли, що Тарас Лютий – доктор філософських наук, письменник, колумніст та музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії імені Григорія Сковороди. Автор наукових монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002), «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016), поетичної збірки «Елегії» (2010), збірки поезій та оповідань «Паладини луни» (2019), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007), а також збірок есеїв «Корабель шаленців» (2017) та «Культура принад і спротиву» (2020).

Під час церемонії лауреата нагородили статуеткою Бронзового Ангела, виготовленою скульпторкою Світланою Карунською, а також грошовою премію та дипломом лауреата. Номінанти отримали дипломи фіналістів і добірку книжок від видавництва «Дух і Літера».

У межах Премії також вурчили дві спеціальні відзнаки.

Письменниця Оксана Забужко з книгою вибраної есеїстики «Планета Полин» («Комора») отримала Спеціальну відзнаку Капітули за внесок у розвиток української есеїстики та промоцію спадщини Юрія Шевельова.

Спеціальну відзнаку UA: Радіо Культура вручили письменнику Василю Махну. Його збірка есеїв «Уздовж океану на ровері» (Yakaboo Publishing) прозвучить в аудіоформаті в ефірі Радіо.

До слова, Премія імені Юрія Шевельова була заснована 2013 року. Вона присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Нагорода відзначає внесок у невідʼємні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю.

Засновники Премії: Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, Видавництво “Дух і Літера”, Центр юдаїки, Український науковий інститут Гарвардського університету.

Фото: PEN Ukraine