На сьогодні столичні медичні заклади цілком забезпечені необхідними компонентами крові.

Про це  у Всесвітній день донора крові розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, з початку повномасштабних воєнних дій на території України Київський міський центр крові прийняв 8600 донорів.

«Заради можливості рятувати життя кияни пішки діставалися до пунктів здачі крові, очікували у величезних чергах і розходилися лише в комендантську годину. В результаті за перші 30 днів війни було прийнято понад 3000 донорів. Це вдвічі більше, ніж за такий самий період у мирний час», – зазначила Гінзбург.

Вона зауважила, що серед донорів люди різного віку та різних професій, кров здавали і колективами. Наприклад, представники заводу «Артем», ДСНС України, Державної прикордонної служби України, СБУ, «Укравтодору», Національної поліції, Національної гвардії, Державного бюро розслідування, заводу БКК тощо.

«Особисто мене вразило, що з 8600 донорів більше половини здавали кров вперше у житті, а це 4565 киян, серед яких, до слова, дуже багато молоді. Під час загострення військових дій вони вирішили бути корисними – заради інших, заради перемоги», – наголосила Валентина Гінзбург.

За її словами, на сьогодні столичні медичні заклади цілком забезпечені необхідними компонентами крові.

Фото: КМДА