Постраждалі водії об’єдналися у групу і самостійно займаються розшуком викрадених авто.

З середини осені у Києві почастішали випадки викрадення автомобілів Mitsubishi Outlander. Машини крадуть просто з-під будинків у столичних дворах, повідомляє “Сегодня”.

Постраждалі водії об’єдналися та самостійно займаються розшуком втрачених авто. Вони порахували, що протягом двох останніх місяців у Києві було викрадено як мінімум 17 таких машин. Водії упевнені, що причиною масового викрадення Outlander є чиєсь велике замовлення саме на цю модель.

Мій автомобіль викрали в ніч з 30 на 31 жовтня рано вранці. Машина була викрадена біля будинку, була припаркована поруч… Машина була викрадена не більше, ніж за 40 секунд“, – розповів мешканець Оболонського району Києва Андрій Лазаренко.

Про викрадення він повідомив у поліцію, але за півтора місяці результатів розшуку автомобіля немає.

Я підтримую контакт майже з усіма, у кого були викрадені такі авто, але нічого спільного, ніяких точок дотику немає. Різні райони викрадень… Те, що викрадаються ці авто в такій кількості, може говорити про замовлення на них, що це “кришується” десь високо…” – сказав водій.

Ще один потерпілий водій, у якого викрали Outlander, Юрій Руснак розповів, що 9 листопада він припаркував своє авто в районі Академмістечка, а 10 листопада зранку машини не було.

Я викликав поліцію, вони приїхали, довго все оглядали. У мене навіть попросили грошей на бензин. Сказали, що це для того, щоб вони могли їздити шукати моє авто. Попросили дати стільки, скільки не шкода. Після цього в поліцію дзвонив завжди я, щоб цікавитися, як просувається розслідування. Мені не дзвонили“, – каже Юрій Руснак.

За словами водія, поліцейські якось сказали, що автомобіль може перебувати в районі Глевахи Київської області. Тоді він та інші водії поїхали шукати машину, навіть задіяли дрони. Але автівку не знайшли.

Через деякий час я об’єднався з іншими постраждалими. У нашому чаті 15 людей. Надходила інформація, що моє авто та інші машини може перебувати в районі Білої Церкви, де є так звана “розбірка” Mitsubishi Outlander. Поліцію просили перевірити цю “розбірку”. Хтось із постраждалих наче туди їздив. Вважаю, що причина угонів у тому, що було замовлення на певну кількість таких авто. Єдине, що об’єднувало всі ці випадки Mitsubishi – всі машини були не старше 2017 року випуску. Моя машина була випущена в 2018 році, в Україні приїхала у  2019, а купив її в серпні 2020 року“, каже водій.

У поліції Києва  підтвердили дані постраждалих про чималу кількість викрадень.

З 1 по 24 жовтня 2020 року у нас було зареєстровано 10 випадків незаконного заволодіння автомобілями Mitsubishi Outlander. З них 2 автомобілі повернуті власникам“, – повідомили нам в прес-службі столичної поліції.

При цьому відомо, що в центрі міста за останній час не було викрадено жодного авто Mitsubishi Outlander. Поліція пояснює це тим, що викрадачі намагаються орудувати в тих районах, де близько знаходиться виїзд із міста і де, відповідно, менше камер спостереження.

Експерт в області безпеки Сергій Шабовта каже, що переважно такі елітні автомобілі викрадають під замовлення. А успішність операцій з викрадення говорить про те, що в складі таких угруповань є технічні фахівці, які відстежують протиугінні новинки і знають, як їх знешкоджувати. Як правило, такі машини переганяють за кордон.

Нагадаємо, у Києві на Антоновича сталася масштабна ДТП: зіткнулося відразу 9 автівок.

Фото: Вікіпедія