О 9:00 першого квітня велоспільнота збереться під будівлею КМДА.

Про це повідомляє Асоціація велосипедистів Києва, яка організовує завтра, 1 квітня, акцію “Швидкість вбиває: поверніть 50 км/год“.

Серед організаторів також велоспільнота “Київська сотка”. Велосипедисти обурені, що третій рік поспіль, 1 квітня, Київ піднімає швидкість на окремих вулицях до 80 км/год. Йдеться про: проспект Шухевича, вулицю Набережно-Рибальську, Наддніпрянське шосе, Набережне шосе, Столичнеу шосе, вулиці Саперно-Слобідську та проспект Миколи Бажана.

Ще у 2018 році Київрада запровадила на цих на семи вулицях сезонне регулювання швидкості: з листопада до квітня швидкість обмежується до 50 км/год, у решту часу – до 80 км/год.

Враховуючи дозволене підвищення до 20+2 км/год, місто фактично дає зелене світло водіям для швидкості 102 км/год! Така швидкість у місті є смертельно небезпечною!“,- пишуть організатори акції.

Вони вимагають спочатку у Департаменту транспортної інфраструктури створити умови для вразливих учасників руху, а потім дозволять підвищувати швидкість.

Також серед вимог – дотримання зобов’язань декларації “Я за вело”. У рамках декларації, яка відблась до місцевих виборів у 26 містах. Так, кандидати на посади міських голів та до міськрад публічно задекларували свої наміри розвивати велотранспорт та сталу міську мобільність наступні 5 років у разі своєї перемоги на виборах 25 жовтня.

Нагадаємо, раніше у столиці на низці вулиць почали облаштовувати велодоріжки. Наразі роботи вже розпочали на вулицях Борщагівській, Милославській, Пейзажній алеї та Індустріальному мосту.

Фото: Фейсбук