Проблему хочуть вирішити за участі міського голови.

Кияни часто скаржаться на міські заклади освіти через вчителів, які ігнорують державну мову навчання. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, пише «Укрінформ».

В Офісі уповноваженого планують провести зустріч із київським міським головою, щоб обговорити шляхи вирішення цієї проблеми.

«…ми б хотіли провести досить плідну і важливу зустріч. Вона буде полягати у розборі тієї проблематики, яку ми помітили за результатами десятків звернень. Бо, підкреслю, що величезна кількість звернень і критики на мову навчання стосується закладів освіти міста Києва. Разом із тим є якісь шляхи у розв’язанні цієї проблеми», — сказав Кремінь.

За словами посадовця, у столиці багато вчителів використовують російську мову замість української безпосередньо на уроках. На позашкільних заходах російською розмовляє приблизно чверть педагогів. Ще частіше російська використовується під час викладання в гуртках, музичних та спортивних школах.

«Така частка нарікань є особливо помітною. Крім контролю, крім захисту, органи місцевого самоврядування та органи управління освітою повинні подбати про створення кращих умов, про підвищення кваліфікації педагогічних працівників», — підсумував Кремінь.

Раніше ми повідомляли, що у двох столичних школах обладнали міні-футбольні майданчики.

Фото: фейсбук