Йдеться про заборону на вилов риби у зимувальних ямах.

Про це повідомляє Київський рибоохоронний патруль.

Так, починаючи із першого листопада на Київщині стартує заборона на вилов риби у зимувальних ямах, яка триватиме до нерестової заборони 2022 року.

Також, завдля збереження риби у зимовий період, столична рибінспекція визначила водойми, на яких вводиться заборона рибалити. Лише на Київському водосховищі таких локацій є 17. Повний перелік водойм із забороною на риболовлю можна переглянути у відповідному наказі ТУТ.

Також межі ділянок водойм із забороною на вилов риби позначені синім кольором на спеціальній мапі:

КА

У зимовий період дозволена любительська риболовля і тільки на ділянках поза межами зимувальних ям.

При цьому, дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу“, – зазначили у рибпатрулі.

За порушення цих правил передбачена адміністративна відповідальність – штраф до 170 грн. Якщо рибу виловлюють забороненими знаряддями – штраф до 680 грн. Окрім штрафу, нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Якщо збитки істотні – наступає кримінальна відповідальність. Порушники в цьому випадку мусять сплатити штраф від 17 000 до 85 000 грн, а також їм може загрожувати обмеження чи позбавлення волі – до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

У разі виявлення порушень вимог вилову Київський рибоохоронний патруль просить громадян невідкладно повідомляти на «гарячу лінію»: (099) 341-73-18.

Фото: Фейсбук