Водночас, трансляція доступна на деяких медіа-сервісах.

Українські та київські провайдери почали вимикати телеканали NewsOne, «112 Україна», та ZIK, проти яких напередодні ввечері були запроваджені санкції Ради національної безпеки та оборони.

Про рішення вимкнути телеканали вже повідомили Lanet«Павутина Телеком»TriolanLocalNet; також трансляція цих каналів нині недоступна у “Зеонбуді” (транслював ZIK), а також провайдерів “Воля”, “Інформаційні технології”, ОТТ-сервісі Megogo. Водночас, вона доступна на YouTube та власних сайтах телеканалів.

Залежно від провайдера, картинка на екрані телевізора на заблокованих каналах – чорний екран або кольорові смужки таблиці налаштування.

Рішення про заборону проросійських каналів прокоментував також міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. У своєму Тelegram-каналі він написав, що ця заборона «назрівала давно».

«Цей кейс є винятковим(!), але вчасним. І не тільки через інформаційний тероризм і загрозу безпеці України цих інструментів пропаганди Кремля. Але й через масові порушення журналістських стандартів, фейки та маніпуляції. Впевнений, у Москві вже готують методички про «наступ на свободу слова в Україні» та «знищення вільної преси». Хочу попередити: ці телеканали – не звичайні телевізійні мовники. Це по суті іноземна пропагандистська машина, яка була сформована в Україні і опосередковано профінансована Москвою, де про свободу слова вже давно не йдеться, а окремі журналісти стали солдатами Кремля» — написав міністр.

Рішення РНБО Ткаченко назвав адекватним щодо інформаційної політики телеканалів Козака.

Спікер парламенту Дмитро Разумков утримався від голосування на засіданні Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака, повідомляє «Українська правда» із посиланням на власне опитування членів РНБО. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували за, один утримався, один перебуває у відрядженні.

Нагадаємо, учора ввечері президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти депутата з фракції «Опозиційна платформа – За життя» й соратника кума Путіна Віктора Медведчука Тараса Козака та восьми юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та Zik, юридичним власником яких є Козак.

Телеканали у своїй заяві назвали рішення влади «політичною розправою», яку РНБО вчинила «за надуманим приводом».

Фото: Фейсбук