Смарагд був виявлений у міжнародному експрес-відправленні, яке надійшло до України на адресу львів’янина.

Про це повідомляється на сторінці Київської митниці Держмитслужби в Facebook.

Темно-зелений напівпрозорий овальний камінь київські митники виявили під час перевірки міжнародного експрес-відправлення, яке надійшло з Індії. Згідно з декларацією, у відправленні мало знаходитися «модне синтетичне скляне каміння» вартістю 15 доларів.

Фахівці Державного гемологічного центру за результатами перевірки підтвердили, що виявлений камінь є смарагдом.

Електронні каратні ваги показали, що вага смарагда становить 4,56 карати, що для цього коштовного каменя вважається крупним розміром.

Дане правопорушення містить ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 (Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю) Митного кодексу України.

Складено адміністративний протокол. Смарагд вилучено, його вартість буде встановлено додатково.

#Київські_митники вилучили чималий індійський ? смарагд вагою 4,56 каратТемно-зелений напівпрозорий овальний камінь…

Опубліковано Київська митниця Держмитслужби Середа, 29 липня 2020 р.

Вважається, що ціна коштовних каменів визначається залежно від їх чистоти, кольору, огранки, походження тощо. Вартість ж 1 карату смарагду може сягати до 8,5 тисяч доларів за камінь високої якості.

Повідомляється,що це вже друге незаконне переміщення коштовного каміння поштою протягом останнього часу. Минулого разу київськими митниками в поштовому відправленні з Індії було виявлено чорні діаманти загальною вагою 90,32 каратів.