Суд постановив вилучити весь товар у імпортера в дохід держави.

Відповідне рішення щодо порушника митних правил ухвалив Солом’янський райсуд Києва.

Співробітники митного поста “Вишневе” виявили у квітні 2021 року порушення митного законодавства з боку ТОВ “Ворд Трейд”. Компанія намагалася ввезти вібратори на суму 635 тисяч гривень під виглядом “масажерів немедичного призначення”.

Проте під час митного огляду співробітники митниці виявили, що дані про деякі товари є неточними та недостовірними. Товар відправили на перевірку. У липні 2021 року лабораторія Держмитслужби надала експертний висновок за результатами перевірки:

Висновком експерта Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби від 27.07.2021 № 1420003301-0571 встановлено, що загальна вартість предметів правопорушення – вібратори призначені для стимуляції та розслаблення в кількості 475 шт. – становить 635462, 19 грн“, – ззаначено в тексті судового рішення.

Наприкінці серпня 2021 року Солом’янський райсуд Києва, розглянувши надані митниками матеріали, ухвалив рішення про адміністративний штраф щодо директорки ТОВ “Ворд Трейд” Ольги Плотнікової у розмірі вартості незадекларованого товару – тобто 635 тисяч 462 гривні. Також суд постановив:

Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил, а саме: Масажер Charming Smile Satisfyer – 69 шт; Масажер Petting Hippo Satisfyer – 69 шт; Масажер Yummy Sunshine Satisfyer – 64 шт; Масажер Master Satisfyer – 37 шт; Масажер Magic Bunny Satisfyer – 140 шт; Масажер Mr. Rabbit Satisfyer – 70 шт; Масажер Double Plus Remote Satisfyer – 2 шт; Масажер High Fly Satisfyer – 24 шт“, – вказано у тексті судового рішення.

Додамо, за результатами пошуку в мережі бодай одного найменування товару – наприклад, Satisfyer Vibes Charming Smile, стає зрозуміло, що вилучений товар – це вібратор, який відноситься до категорії жіночих інтимних товарів.

Вилучений товар знаходиться на відповідальному зберіганні на складі Київської митниці Держмитслужби за адресою: м. Київ, бул. Вацлава Гавела, 8-А.

Аби отримати дохід в користь держави, митниця має продати конфіскований товар.

Додамо, що після виявлення порушення компанією-імпортером у неї в травні цього року змінився власник. Проте штраф накладено саме на попереднього бенефіціара.

Фото: скріншот