Остаточне рішення поки начебто не ухвалили.

Приватні перевізники у Києві можуть зупинити роботу вже до кінця тижня, аби не збанкрутувати. Про це повідомив голова Асоціації перевізників Києва та області Ігор Мойсеєнко у коментарі для «Сьогодні».

За його словами, жорсткі карантинні обмеження у Києві нібито не дозволяють перевізникам покривати витрати.

«Ми фактично возимо повітря – немає ні виторгу, ні пасажиропотоку. А пальне нам вже відмовилися видавати без передоплати. Тому, думаю, ми зупинимося. Тут два варіанти: витратити все пальне і збанкрутувати або ж зупинитися і зберегти наявні ресурси до закінчення локдауну. Поки ми ще не вирішили», – зазначив Мойсеєнко.

Також, за його словами, водії маршруток не бажають працювати в таких умовах, і навіть можуть собі дозволити певний час бути без роботи.

«Багато водіїв вирішують звільнитися і посадити картоплю. Навіщо їм всі ці нерви, якщо вони зможуть спокійно посидіти 1-2 місяці вдома? На жаль, це вони собі можуть дозволити. В останні 2-3 роки хороші водії – великий дефіцит. Шофери розуміють, що вони відпочинуть кілька місяців і потім знову повернуться. Звичайно ж, їх приймуть назад на роботу, так би мовити, відірвуть з руками і ногами, оскільки дефіцит водіїв просто величезний» — каже він.

При цьому Мойсеєнко зауважив, що попри обмеження, більшість пасажирів маршруток у Києві спецперепусток не мають взагалі, а водії, мовляв, не у змозі перевіряти їх наявність. Також він дивується тому, що для пасажирів у приміських маршрутках жодні додаткові перепустки не потрібні, на відміну від Києва.

Зауважимо, що в Асоціаії перевізників збиралися припинити роботу ще після першого посилення карантинних заходів в кінці березня, але після перемовин з міською владою продовжили працювати. Водночас, міський голова Віталій Кличко називав позицію перевізників маніпулятивною.

Фото: Фейсбук