Двічі на тиждень забиті шинами вантажівки виїжджають у Київську область.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Більше двох тисяч старих шин вивезли комунальники у Солом’янському районі Києва лише за один тиждень. Двічі на тиждень вщент забиті шинами вантажівки з Києва відвозять в область. Там після очистки на спеціалізованому заводі ґуму переплавляють у нові вироби. Цим займаються приватні компанії, які підписали із заводом меморандум про співпрацю.

У Києві боротьба з шинами триває з березня. За цей час зі столиці вивезли 42 тисячі шин. Спершу шини звозять на спеціалізовані майданчики, які є в кожному районі. Коли там назбирується півтисячі шин – комунальники телефонують компаніям, з якими є домовленість про утилізацію цих небезпечних токсичних відходів. Всього з КМДА договори заключили дві таких фірми.

Шини збирають на утилізацію лише на прибудинкових територіях.

Утилізація автомобільних покришок проводиться в два етапи: спершу шини викопують, збирають та вивозять власним транспортом на спеціальну територію. Звідти компанія-підрядник забирає їх на утилізацію“, – пояснила Оксана Чумак, заступниця директора КП “Керівна компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району”.

Зазначимо, шини належать до IV класу відходів, є токсичними і вимагають спеціальних методів утилізації. Спалювання шин є неприпустимим через виділення в атмосферу небезпечних речовин.

Фото: Фейсбук