Перебування та реабілітація в таких закладах для маленьких киян абсолютно безоплатні.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург під час наради з головами санаторно-курортних відбіркових комісій київських комунальних медичних установ.

Директорка зазначила, що відновлювальне лікування, яке пропонується маленьким киянам, є профільним і результативним не лише в сенсі відродження порушених функцій організму, а й як вторинна профілактика захворювання та його ускладнень.

«Наприклад, наразі у санаторії «Салют» відкрито реабілітаційне відділення для дітей з психоневрологічними захворюваннями. У санаторії «Орлятко» – для дітей ортопедичного профілю. У санаторії «Лісова поляна» – відділення реабілітації дітей із захворюваннями системи кровообігу. У «Ялинці» – для реабілітації дітей із захворюваннями ендокринної системи та дітей з онкологічною патологією…», – сказала Валентина Гінзбург.

Вона підкреслила, що це зовсім нові для столиці напрями надання реабілітаційної допомоги дітям. До того ж, при плануванні їх запровадження була чітко виконана вимога: створення умов для сумісного перебування дитини із законним представником.

«Окрім того, що часто дитині і з точки зору фізичної, і з точки зору психологічної підтримки просто необхідна присутність дорослої близької людини, у такого супроводження є ще один величезний плюс. Усі процедури відбуваються «на очах» та за безпосередньої участі мами, батька або бабусі чи дідуся», – сказала директорка Департаменту.

Таким чином родина навчається підтримувати реабілітаційні заходи у домашніх умовах. Навчений фахівцями дорослий може і надалі займатися з дитиною, а це значно підвищує шанси на успіх відновлення.

Валентина Гінзбург додада, що усі запроваджені реабілітаційні напрями забезпечуються належною матеріально-технічною складовою. Заклади відповідно облаштовані та обладнані.

«За це окрема подяка депутатам Київради та київській міській владі. На зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази санаторіїв (капітальні та поточні ремонти, придбання обладнання тощо) за три роки було витрачено близько 83 млн грн. Також хочу подякувати керівництву і колективам закладів, які не просто підтримали, а й зробили все можливе, щоб реабілітаційний напрям отримав свій розвиток», – повідомила директорка Департаменрту.

Важливо, що перебування та реабілітація в таких закладах для маленьких киян та тих, хто їх супроводжує – абсолютно безоплатні, а відділення працюють упродовж всього року.

Тож родини, у яких підростають діти, що потребують відновлювального лікування, можуть звертатися до свого сімейного лікаря або педіатра за порадою та направленням. Докладніше про можливості реабілітаційної допомоги дітям столиці можна дізнатися за посиланням ТУТ.

Фото: Твіттер