Акцію створили, аби привернути увагу до дітей, які мають зростати в сім’ях, а не в будинках дитини.

Столична благодійна організація «Надія і житло для дітей» започаткувала флешмоб #БудинокДитиниНеДляДитини. Пишуть Facebook-сторінці організації.

З початку акції приєдналося понад 60 людей. Серед них — журналісти, депутати, письменники, активісти та артисти. Вони ділилися спогадами з дитинства, зазначивши хештег акції.

Зокрема, дитяча письменниця Мар’яна Савка опублікувала світлину із сином та написала про те, щодитині необхідна присутність мами. А співачка Alyosha розповіла, що принципи, закладені з дитинства стали фундаментом для виховання її власних дітей.

Організатори сподіваються – завдяки цьому флешмобу самотніх дітей в Україні стане менше.

«Соціальні флешмоби можуть бути частиною результату. Зрозуміло що, сама акція не призводить до соціальних змін, але вона допомогає привернути увагу суспільства, людей, які задіяні в цих змінах, до проблеми», – зазначила менеджерка блогодійної організації Дарія Байрак.

Також вона додала, що серед основних причин, чому діти потрапляють в інтернати – це соціальні та економічні фактори.

До слова, долучитися до флешмобу може кожен. Щоб взяти участь необхідно опублікувати своє або фото своєї дитини до 4-х років і розказати свою історію зростання у сім’ї, поруч із рідними. Про смішні чи знакові події, про теплі спогади, моменти, які викликають усмішку. Зазначити, що ви берете участь у флешмобі #БудинокДитиниНеДляДитини і позначити сторінку організації та запросити своїх друзів поділитися спогадами з дитинства.

Нагадаємо, у Центрі соціальних служб можна стати наставником для дитини, яка мешкає в інтернаті.

Фото: unsplash