Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

За даними слідства, директор видавництва, яке зареєстровано та здійснює діяльність в Оболонському районі міста Києва, налагодив схему з виготовлення та продажу фейкових документів, які рекламував на власному вебсайті.

Так, за грошову винагороду директор виготовляв посвідчення журналістів, прескарти, довідки для оформлення дозволу на травматичну зброю, спеціальні перепустки та інші документи, які підтверджують статус журналіста особам, які не мають жодного відношення до журналістської діяльності. Крім цього, за бажанням клієнта правопорушник виготовляв прескарти, що нібито акредитовані Міністерством оборони України.

Зокрема, вартість підробленого посвідчення становила від 3000 до 5000 гривень залежно від терміну його дії. За попередніми даними, послугами фігуранта скористалися близько 800 клієнтів.

Під час обшуків вилучено понад 400 готових до збуту підроблених журналістських посвідчень, посвідчення громадської організації, 50 довідок на отримання травматичної зброї, державні номерні знаки, посвідчення на ім’я дружини фігуранта, видане так званою «лнр». Також вилучено комп’ютерну техніку, на якій містилася база з даними замовників, мобільні телефони та «чорнові» записи.

Слідчі дії тривають.

Фото: Фейсбук