Територія, яка була окупована або де тривали бойові дії, ретельно перевірена фахівцями.

Київська та Житомирська області повністю проінспектовані на предмет спалаху інфекційних хвороб. Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу, повідомляє “Укрінформ”.

Кузін розповів, що відразу після деокупації територій розпочинають роботу спеціальні групи, які досліджують воду та ґрунт аби попередити розвиток інфекційних хвороб.

«Відразу після деокупації на цих територіях починають працювати спеціалісти обласних або міських центрів контролю та профілактики хвороб. Команда з фахівців заходить у свій сектор, який попередньо розділяють, і перевіряють зразки питної води, ґрунту, повітря. Щоб переконатися, що ця територія безпечна для повернення мешканців. Якщо за результатами досліджень виникає підозра, що ситуація небезпечна, то всі результати досліджень публікуються у відкритому доступі. Окремо, ми маємо результати про аварії на хімічних заводах, АЗС та інших потенційно небезпечних об’єктах. Головна мета всіх перевірок – не допустити спалаху інфекційних хвороб», – сказав він.

Кузін додав, що у Київській області, до прикладу, така робота проведена вже у 159 населених пунктів. Також було проінспектовано 48% Чернігівської та 70% – Сумської області. В Житомирській та Київській області така робота проведена повністю.

«За результатами проведеної роботи маємо 4 напрямки небезпеки – показники якості питної води. У Київській області з 20 зразків 2 не відповідало показникам. Другий ризик – підтоплені території. Третій – поширення інфекційних хвороб. Останній пункт – тимчасова зупинка вакцинації» – наголосив він.

Головний санлікар наголосив, що особливо критична ситуація в Маріуполі – причина – стихійні поховання та відсутність питної води. Ризики будуть лише збільшуватися, враховуючи температуру повітря: «Говорити про те, що на 100% чекаємо спалахи хвороби ми не можемо. Але всі передумови є».

Для того, щоб попередити розвиток хвороб, необхідно ще раз нагадувати людям правила використання питної води.

Фото: Фейсбук