На Київщині працює 4 мобільні бригади, які проводять вакцинацію від коронавірусу.

Про це у програма “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації Тетяна Єфименко.

У першу чергу будуть вакциновувати маломобільні групи населення та їх опікунів. також будуть вакциновуватися працівники освіти, які будуть залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання та інші категорії, які визначені дорожною картою“, – зазначила Тетяна Єфименко.

Також до вакцинації китайською сироваткою включені збірні команди паралімпійців і олімпійців.

Вона додала, що ситуація із коронавірусом в області залишається складною. Наразі Київщина віднесена до “червоної” карантинної зони.

На сьогодні у нас заповненість ліжок значно перевищує 50%. Але ситуація з кожним днем змінюється, ми щодня додаємо ще ліжка. На сьогодні ми знайшли можливість розширити ліжковий фонд ще на 100 місць, тому збільшується можливість гостпіталізувати хворих“, – додала директорка департаменту.

Тетяна Єфименко додала, що область досить використала всі 16 тисяч 600 доз вакцини індійського виробництва CoviShield, тож МОЗ перерозподілило вакцини і Київщина отримала ще додаткових 5 тисяч доз від Харкова. Цю кількість область також використала за кілька днів. Вже вчора, 13 квітня, вакцинація в області не проводилась.

Вакцинацію сироваткою CoronaVac у Київській області вже почали сьогодні, 14 квітня. Директорка обласного департаменту охорони здоров’я зазначила, що вже не буде можливості вакцинуватися поза чергою в інших груп населення, крім тих, для кого призначена сироватка. Оскільки одна доза вакцини препарату CoronaVac видається на одну людину, у той час як індійська сироватка фасувалась по 10 доз в одному флаконі і аби вона не зіпсувалась пройти щеплення могли всі охочі за умови наявності залишкової дози.

Нагадаємо, у МОЗ розподілили 200 тисяч доз вакцини CoronaVac для щеплення від Covid-19 між усіма областями України. Найбільшу кількість отримали в Києві (69 640 доз) та в Київській області (11 600 доз).

Фото: Фейсбук