Йдеться про Тоцілізумаб, який використовують у США та багатьох європейських країнах.

В Україні намагалися прибрати з протоколу препарат Тоцілізумаб, який використовується у лікуванні хворих з COVID-19. Про це повідомила лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська.

За її словами, одне з останніх досліджень 3900 хворих з 15 країн показало, що Тоцілізумаб і Сарілумаб врятували кожного 12 хворого у відділенні інтенсивної терапії. 

Крім того, саме перебування в цьому відділенні скорочувалася на 10 днів. Національна служба охорони здоров’я США вже оголосила про старт використання Тоцілізумаб для лікування коронавірусної хвороби”, – додала лікарка.

Як пише The Economistефективність цих двох препаратів – Тоцілізумаб і Сарілумабпідтверджена при боротьбі з коронавірусом. Ці ліки зараз використовуються проти запалення при артриті. 

Гіперзапалення, при якому імунна система дає неадекватну відповідь і руйнує органи – так вбиває COVID-19. Досі використовували Дексаметазон, який пригнічує імунну систему в усіх напрямках. Тоцілізумаб і Сарілумаб більш цілеспрямовані і блокують конкретно Інтерлейкін-6 – білок, який дає підвищену імунну відповідь, – різко скорочують смертність при COVID-19 і допомагають скоротити терміни одужання на 7-10 днів, – зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, станом на ранок 15 січня у Києві зафіксовано 896 нових випадків коронавірусу.

Фото: Фейсбук