У щоденний раціон дієтологиня рекомендує додавати буряк, в якому є корисні нітрати.

Оксана Скиталінська, лікарка-дієтологиня, розповіла, про продукти для сексуального здоров’я, зокрема, про продукти для лібідо.

За її словами, перш за все – потрібно тримати тіло (і мозок) в якомога більш здоровому стані.

“Це і зрозуміло: коли тебе нічогго не болить, то і думки про кохання з’являються частіше. Здорова вага, відсутність ожиріння тіла та ожиріння печінки, нормальний цукор крові та тиск були, відсутність курева і алкоголю — це те, що сприяє хорошому здоров’ю”, – йдеться в порадах дієтолога.

Дієтологиня зазначила, що зайвий жир — це постійне тліюче джерело запалення в організмі, яке руйнує всі клітини, це знижена здатність печінки до детоксикації, та порушення роботи клітин, які вистилають внутрішню поверхню судин та порожнин серця.

Таке порушення називають едотеліальною дисфункцією. Її наслідками є схильність до спазму судин, мікротромби, зменшення просвіту судин, атеросклероз і тп.

Ендотеліальні клітини виробляють багато важливих для життя молекул, серед яких — оксид азоту (NO), який впливає і на тонус судин, і на роботу мозку і баато інших факторів. На роботу ендотелію значний вплив мають також і статеві гормони, яких з віком стає менше, і які виконують захисну роль, особливо у жінок.

Тому Оксана рекомендує, для синтезу статевих гормонів включити в раціон яйця, насіння гарбуза, зелень, горіхи А ще жовтки яєць та буряк.

Замість солодощів варто споживати ягоди, в яих менше фруктози.

У поради дієтолога ввійшли також рекомендації щодо обмеження куріння, алкоголю та кави. Все це – сприяє підвищенню в крові ліпідів всіх класів, особливо тригліцеридів, та викликає ураження печінки, підвищує вміст амінокислоти гомоцистеїну, яка руйнує судини та нирки.

Нагадаємо, які фрукти та овочі потрібно їсти влітку: поради дієтолога.

Фото: unsplash