На цьогорічному конгресі Smart City Expo були представлені інноваційні технології побудови «розумних» міст, які наразі цікаві Києву.

На запрошення компанії «Майкрософт Україна» київська делегація на чолі із керівником апарату КМДА Дмитром Загуменним відвідала щорічний Світовий Конгрес Smart City Expo 2021, який пройшов у Барселоні.

Також представники міської адміністрації Києва зустрілися із Віце-мером з питань безпеки та превентивних заходів мерії Барселони Альбертом Батлле Бастардас та обговорили налагодження співпраці між двома містами.

Повідомляє КМДА.

«На цьогорічному конгресі Smart City Expo були представлені інноваційні технології побудови «розумних» міст, які наразі дуже цікаві Києву, адже наша столиця жваво розвивається у цьому напрямі та освоює нові сучасні технології смарт-управління містом. Окрім того, власне Барселона має чимало «розумних» напрацювань та успішний досвід планування використання територій міста. Зокрема, Києву цікавий досвід Барселони у сфері організації паркування, адже як і столиця України, Барселона обмежена у своїх можливостях щодо кількості паркомісць в центральній історичній частині. Тому співпраця у цьому питанні є корисною для Києва і може покращити комфорт як для водіїв, так і для пішоходів», – зазначив Дмитро Загуменний.

Він підкреслив, що культурний і туристичний потенціал Києва не менший, ніж у Барселони, яка приваблює мільйони туристів щороку.

«Нам є чим корисним поділитися одне з одним і в галузі культури та туризму. Щороку все більше туристів із різних країн світу відкривають для себе Київ і в цьому контексті для нас дуже цікавий досвід Барселони і у сфері забезпечення загального рівня правопорядку та безпеки, а також механізм роботи екстрених служб, функціонування муніципальної поліції тощо. Адже почуватися безпечно у Києві мають і кияни, і гості нашого міста, а сучасні цифрові теології та «розумне» управління цьому значно сприяють», – сказав Дмитро Загуменний.

Нагадаємо, Світовий Конгрес Smart City Expo 2021 – це щорічний міжнародний захід, який проводиться з 2011 року у Барселоні для міст та представників ІТ-спільноти у світовому масштабі. Участь у цьому заході надає можливість активізувати та розширити можливості країн та окремих міст у сфері розвитку інноваційних технологій при створенні сервісних механізмів взаємодії влади та громади, а також встановити партнерські відносини із зацікавленими у співробітництві партнерами.

Фото: КМДА