«Київська агломерація» об’єднала партнерів, які вирішуватимуть важливі проблеми прилеглих територіальних громад з Києвом.

Наразі хочуть покращити транспортне сполучення прилеглих територіальних громад з Києвом. А також вирішити проблему з твердими побутовими відходами.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час презентації результатів соціологічного опитування жителів Київського субрегіону. Його проводив Київський міжнародний інститут соціології на замовлення Ради Європи.

До «Київської агломерації увійшли 19 місцевих громад. Наразі асоціація аналізує нагальні проблеми територільних громад та шукає шляхи їх покращення.

Основними напрямками Київської агломерації мають бути створення робочих місць, медицина вторинного і первинного рівнів, громадський транспорт, боротьба з корупцією, екологія.

У рамках реформування адміністративно-територіального устрою п’ять територіальних громад, ради яких є членами асоціації, приєднуються до інших територіальних громад.

За словами міського голови, презентували важливий документ – результати соціологічного опитування. Вони відображають роботу «Київської агломерації».

За результатами киянами себе вважають 24% мешканців населених пунктів в межах 30 км від столиці і 14% жителів населених пунктів на відстані понад 30 км. Серед жителів Києва таких 90%.

Kyiv Media

Щонайменше один раз на тиждень відвідують Київ 51% жителів населених пунктів до 30 км і 28,5% жителів населених пунктів понад 30 км від столиці. Кожного робочого дня це роблять 24,8% і 17%.

Основна причина відвідування Києва – робота. Близько третини респондентів обох територій відвідують столицю для дозвілля.

Міжміською маршруткою користуються 63% мешканців населених пунктів до 30 км і 58% серед жителів населених пунктів понад 30 км.

Серед жителів населених пунктів до 30 км 34% користуються однією публічною послугою в Києві, а серед жителів понад 30 км – 16%. Найчастіше це послуги – охорони здоров’я та адміністративні послуги.

44% жителів Києва, 60% мешканців населених пунктів до 30 км і 33% жителів населених пунктів понад 30 км підтримують ідею співробітництва громад Київської агломерації.

Жителі Києва і територіальних громад переважно (відповідно, 82% і 79%) погоджуються, що Київ і територіальні громади мають на рівних умовах домовитися про спільне фінансування спільної інфраструктури. Водночас серед жителів населених пунктів понад 30 км із цим погоджуються 49%.

Більшість жителів всіх територій (64-90%) виступають проти обмеження працевлаштування в Києві жителів інших територіальних громад, але при цьому в Києві кожен п’ятий (22%) погоджується з цим.

Фото: КМДА