На Київщині братимуть участь у виборах за місцем свого фактичного проживання 17 527 громадян України, які зареєстровані в інших областях.

Про це повідомляє громадянська мережа «ОПОРА».

Зазначається, що 27513 громадян України виявили бажання проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року саме у Київській області. Саме стільки звернень опрацьовано від 1 липня до 16 вересня Державним реєстром виборців.

Згідно з даними ДРВ, 17 527 громадян України, які зареєстровані в інших областях, братимуть участь у виборах на Київщині за місцем свого фактичного проживання. 2174 осіб, які зареєстровані у Київській області, скористалися процедурою зміни виборчої адреси й голосуватимуть за місцем фактичного проживання в інших регіонах країни. 7812 громадяни змінили свою виборчу адресу в межах регіону.

 

Найбільше звернень щодо зміни виборчої адреси стосувалися Борщагівської сільської ради – 3628.

Найменше звернень зафіксували в Дівичківській сільській раді – 28 осіб.

Kyiv Media

За словами керівника Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександра Стельмаха, органи ДРВ, починаючи з 1 липня, опрацювали 105 290 звернень виборців щодо зміни виборчої адреси. Станом на ранок 16 вересня по Україні 38 звернень ще опрацьовувалися, однак на загальні результати ці заяви вплинуть несуттєво.

Той факт, що Київська область в лідерах за зміною виборчої адреси є цілком логічним. І має в основі, в першу чергу, трудову міграцію, як в межах області, так і в межах України загалом. Крім того на Київщині проживає кілька спільнот внутрішньо переміщених осіб. І абсолютно природнім є бажання цих громадян, котрі живуть, працюють і сплачують податки в регіоні, обирати місцеву владу своєї нової громади», – наголошує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області Олексій Рєпік.

Нагадаємо, близько 11 тисяч українців змінили виборчу адресу на Київ.

Фото: www.oporaua.org, pixabay