Депутати вважають, що це буде відновленням історичної справедливості.

Київська міська рада звернулась до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення історичної справедливості та використання на території України історичної назви «Московія» для позначення держави-агресора Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба в Фейсбук.

Вже існує більше ніж достатньо прикладів відверто агресивної та ворожої політики Російської Федерації відносно України.

Депутат Київської міської ради Вадим Васильчук: «Територія Російської Федерації ніколи, до нового часу, не називалась ані «Руссю», ані «Росією» та мала назву «Московське царство» або, як її ще називали, «Московія». Зміна назви Московського царства кинула серйозний виклик ідентичності українського народу, та сьогодні є ідеологічним виправданням держави-агресора для повномасштабного вторгнення та тимчасової окупації частини території сучасної України. Нашим громадянським обов’язком є захист національних інтересів України, історичної та культурної спадщини народу. Ми історично ніколи не були єдиною нацією з росіянами. Необхідно домогтись відновлення справедливості та використання на території України історичної назви «Московія» для позначення держави-агресора. Тільки так ми зможемо захистити традицій і культури народу України від пропагандистських викривлень».

Численні та достовірні історичні джерела свідчать про те, що назва «Русь» та похідні від неї можуть бути застосовані лише до територій сучасної України, але аж ніяк не використовуватись в офіційній назві держави-агресора.

Фото: Фейсбук