Рішення ухвалили сьогодні на пленарному засіданні.

Депутати Київської міської ради підтримали рішення про звернення до Кабінету міністрів щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади міста. Про це повідомляє сайт Київради.

Депутати ще у 2017 році задекларували бажання прийняти на баланс міста Гостинний двір. Нині на заваді цьому процесу стало Міністерство культури, вважають у Київраді.

«Я переконаний, що це – навмисне затягування часу, протягом якого Гостинний двір стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься! Бо Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури, які до цього подолало місто. А потім – вкласти кошти в реконструкцію об’єкту», – підкреслив міський голова Віталій Кличко.

Гостинний двір внесений до Реєстру пам’яток як об’єкт місцевого значення, тому депутати наголошують на важливості передачі будівлі саме на баланс міста Києва.

«Вже скільки років ми з громадою столиці відстоюємо повернення місту цієї пам’ятки архітектури. Нас водять по колу. А приміщення тим часом руйнується! Ми вже могли б приступити до відновлення будівлі, в комплексі з реконструкцією Контрактової площі та реалізацією концепції Пішохідного Подолу. Я сподіваюся, що Уряд відреагує на наше звернення. І передасть Гостиний двір громаді Києва! Бо це вже не особисте прохання мера, це – спільна позиція всього депутатського корпусу. Так ми врятуємо пам’ятку і зробимо з неї справжню перлину української столиці», – наголосив Кличко.

Інформацію про голосування за звернення до Кабміну підтвердив у своєму Facebook і депутат Київради від «Голосу» Вадим Васильчук.

Як ми повідомляли, сьогодні зранку за прийняття цього рішення депутатів агітував міський голова Віталій Кличко.

Фото: Фейсбук