Саме підприємство «Укркінохроніка» попросило Київраду не розглядати це питання.

106 депутатів Київської міської ради зняли з нинішнього порядку денного проект рішення про відведення земельної ділянки держпідприємству «Укркінохроніка», що на вулиці Євгена Коновальця, 18 у Печерському районі Києва. Про це йшлося на засіданні Київради 11 лютого.

Так, раніше Київрада розробила проект рішення про надання держпідприємству «Українська студія хронікально-документальних фільмів» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування існуючих споруд, кінознімальних корпусів та житлових будинків на вулиці Євгена Коновальця, 18. Тут розташований один із корпусів Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.

Та згодом Київрада отримала листа від «Укркінохроніки» із проханням зняти з порядку денного цей проект рішення.

Прохання підприємства обґрунтовано тим, що це пов’язано «з необхідністю внесення змін до цільового використання земельної ділянки, врахування прав на землекористування ОСББ «Коновальця, 18» та інших юридичних осіб, нерухоме майно яких знаходиться на вказаній земельній ділянці».

Також «Укркінохроніка» просить не допустити забудову території житловими будинками та розірвати укладені підприємством раніше інвестиційні угоди, які передбачають таку житлову забудову.

«До цього рішення і у депутатів, і у громади виникало багато питань. А самому ж ДП «Укркінохроніка» було рекомендовано спочатку вирішити майнові питання, а вже потім визначитись із позицією стосовно оформлення землі», – прокоментував секретар Київради Володимир Бондаренко та проголосив, що дане питання зняте з розляду.

Раніше Міністерство культури написало з приводу цієї земельної ділянки листа меру Києва Віталію Кличку. Мінкульт нагадав, що обидві структури – «Укркінохроніка» та університет ім. Карпенка-Карого – відносяться до сфери управління міністерства.

Фото: КМДА