Фракція ОПЗЖ в Київраді взагалі не голосувала за це рішення.

В столиці демонтують пам’ятний знак на честь «дружби» Києва та Москви, який встановлено у сквері по вул. Маршала Якубовського, 8. Як повідомляє сайт Київради, сьогодні на пленарному засіданні це рішення підтримали 80 депутатів.

Як зазначили у Київській міській раді, пам’ятний знак на честь дружби міст Києва та Москви знаходиться на балансі КП УЗН Голосіївського району м. Києва.

«З метою забезпечення інтересів громади міста Києва виникла необхідність щодо демонтажу пам’ятного знаку. Адже у результаті тимчасової окупації державою-агресором частини території України та грубого порушення принципів та норм міжнародного права потрібно захищати інтереси держави у всіх сферах діяльності. Держава-агресор загрожує збереженню суверенітету України, всупереч мирним угодам. У результаті пам’ятні знаки на честь дружби втратили свій сенс і визивають значний суспільний резонанс», – наголосили у міськраді.

Як повідомив секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, після демонтажу пам’ятний знак буде знаходитися у Голосіївській районній у місті Києві державній адміністрації, допоки буде створено музей тоталітаризму.

Як повідомляє у Facebook депутат Київради від «Європейської Солідарності» Сергій Таранс, депутати фракції ОПЗЖ відмовилися голосувати за внесення питання про знесення до порядку денного. «Слуга народу» віддала за це лише 3 голоси, а більшість депутатів фракції вийшли з зали перед голосуванням.

Пізніше Таран написав, що коли питання таки внесли до порядку денного, депутати «Слуги» повернулися в залі і віддали за знесення 10 голосів.

Його колега по партії Леонід Ємець уточнив, що в підсумку питання таки проголосували, але «зусиллями інших депутатів».

«Хто сепаратюги в Київраді? Просте питання про демонтаж пам‘ятного знаку про дружбу Києва та Москви, викликало бурхливу дискусію. Фракція ОПЗЖ не голосувала, але це було прогнозовано. Але те що Слуги Народу повитягали картки майже всім складом — це цікава реакція» — написав він.

Як ми повідомляли, нещодавно в Інституті нацпам’яті нагадали про важливість декомунізації низки пам’ятників у столиці.

Фото: Фейсбук