Інші міста віддають державі значно меншу частину ПДФО, ніж Київ.

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до президента України, Верховної ради та Кабінету міністрів з закликом до справедливого розподілу податку на доходи фізичних осіб для столиці. Про це повідомляє сайт міськради.

Наразі, відповідно до Бюджетного кодексу, 60% податку на доходи фізичних осіб Київ віддає до держбюджету. Водночас інші міста передають близько 40% доходів від ПДФО.

Депутати наголосили – столиця має залишати більше коштів у міському бюджеті, оскільки має серйозні інфраструктурні, транспортні, екологічні, житлово-комунальні, соціальні та інші проблеми, які з кожним роком поглиблюються. Зокрема, за останні десять років кількість зношеного та аварійного житла у столиці збільшилася більш ніж удвічі, а непридатним для проживання або аварійним є 9 млн квадратних метрів такого житла, тобто шоста частина будинків.

«Київ є також величезним транзитним вузлом, що дає додаткове навантаження на дороги та мости столиці. Критична нестача ресурсів міста веде до руйнування застарілого житлового фонду та інженерних мереж. Місто потребує поліпшення транспортної інфраструктури, зведення нових мостів та розв’язок, станцій метрополітену, будівництва нових шкіл і дитсадків. Це лише деякі з системних проблем Києва, які терміново потрібно вирішувати, і зрозуміло, що на це потрібні кошти», – зазначив депутат Київради, ініціатор відповідного рішення Володимир Яловий.

Депутати наголосили, що наразі право киян на використання ПДФО, сплаченого на території міста, суттєво обмежується положеннями чинного Бюджетного кодексу, порівняно з іншими територіальними громадами.

Нагадаємо, нещодавно зменшення відрахувань ПДФО у Києві обіцяла депутатка «Слуги Народу» Євгенія Кулеба.

Фото: Фейсбук