Будинку щонайменше 120 років, на його місці збираються будувати адміністративний центр.

Київрада на вчорашньому засіданні віддала під забудову особняк Баккалинського на вулиці Іллєнка, 30 у Києві (Шевченківський район). Про це повідомляє ГО «Мапа Реновації», результати голосування є у стенограмі зборів.

Активісти наголошують, що разом з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА працювали над питанням надання особняку статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини, і навіть сповістили про це депутатів офіційним листом. Але учора на засіданні 74 депутати Київради проголосували за передачу особняка під забудову ТОВ «АМЕЛІН-30».

Попри це, активісти сподіваються, що особняк вдасться відстояти: зокрема, Міністерство культури начебто готове розглянути повторно питання внесення будівлі до реєстру пам’яток місцевого значення.

«Сподіваємося на злагоджену роботу Департаменту охорони культурної спадщини КМДА та Міністерства культури та інформаційної політики України стосовно оперативного надання охоронного статусу особняку Баккалинського» — йдеться у повідомленні.

КиївMedia намагається отримати коментарі відповідних відомств.

Нагадаємо, цей особняк було зведено у 1899-1901 роках, нині він не має охоронного статусу — у 2006 році його було відібрано рішенням Міністерства культури України. Зараз на стінах будинку видно сліди навмисних пошкоджень — хтось розбирає цеглу в різних частинах будинку і малює графіті на стінах.

Як ми повідомляли, після знесення будинку Уткіна поруч з центральним вокзалом, земляні роботи почалися також біля 120-річного будинку Рутковського на Тургенєвській.

Фото: Фейсбук