У четвер, 10 червня, на засіданні Київради депутати можуть ухвалити рішення про забудову кількох ділянок у Києві, де нині розташовано історичні об'єкти.

Про це повідомляє громадська організація «Мапа Реновації».

Мова про критий ринок «Залізничний» (Солом’янський район) та колишні дитячі ясла №106 (Шевченківський).

Колишній ринок «Залізничний» розташовано по вулиці Кудряшова, 1; його збудовано у 1973 році в стилі модернізм, архітекторка — А.М. Аніщенко.

«Експериментальний критий ринок «Залізничний» становить архітектурну цінність як частина модерністської забудови Солом’янки, а також як рідкісний приклад застосування вантової конструктивної схеми даху» — повідомляють в «Мапі».

За словами активістів, депутати КМР розглядатимуть проект рішення щодо виділення в оренду ділянки під ринком, за яким передбачено нове будівництво з подальшим обслуговуванням новозбудованого об’єкта.

При цьому вказана земельна ділянка розташована на території Центрального історичного ареалу міста Києві та в буферній (охоронній) зоні пам’ятки місцевого значення — «Історичний ландшафт Київських гір та долин річки Дніпро». Будь-які містобудівні перетворення тут мають бути заздалегідь погоджені органами охорони культурної спадщини.

Приміщення колишніх дитячх ясел №106 розташоване по вулиці Алли Горської, 6 (колишня Чеслава Бєлінського). Будівлю зведено у 1937 році в стилі постконструктивізм; архітектор — Г.А. Сластіонов.

«Будівля була зведена у роки ранньої сталінської доби й виконанна у стилі постконструктивізму. Проєкт рішення КМР має пряме зазначення про дозвіл на знесення цього нежитлового будинку для «підвищення рівня забезпечення житлом мешканців міста Києва» — йдеться у публікації.

В організації також стверджують, що проект рішення по цьому будинку «лишився у спадок ще від КМР минулого скликання», і «не містить інших пропозицій», крім знесення.

Також в «Мапі Реновації» закликають оголосити свою позицію щодо вказаних об’єктів Міністерство культури та Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

КиївМеdia намагається отримати коментарі.

Як ми повідомляли, в КМДА вкотре наголосили, що Фонд держмайна несе відповідальність за руйнацію Гостинного двору.

Фото: Фейсбук