Київська міська рада звернеться до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо розроблення та прийняття Закону України про колабораціонізм.

Таке рішення прийняли 22 квітня на пленарному засіданні. Рішення підтримав 81 депутат.

Як зазначили у Київській міській раді, урегулювання цього питання сприятиме зміцненню національної безпеки України, державного суверенітету, територіальній цілісності, конституційного ладу та інших національних інтересів України.

Метою прийняття рішення є вжиття заходів Президентом, Верховною Радою та Кабінетом Міністрів України щодо розроблення та прийняття Закону України про колабораціонізм.

«Збройна агресія Російської Федерації проти України призвела до численних людських жертв, окупації територій, а також значних економічних втрат для нашої країни. У той час, ряд громадян України та юридичних осіб сприяли чи продовжують сприяти Російській Федерації у здійсненні агресивних дій, які кваліфікуються як колабораціонізм. До того ж, наразі особи, причетні до колабораціонізму, продовжують займати або претендувати на високі посади в державі, впливати на формування державної політики, що є неприпустимим в умовах продовження збройної агресії та ведення бойових дій. Колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, тому кожен причетний повинен нести відповідальність, встановлену законом», – підкреслили у Київській міській раді.

Фото: Київрада