Депутати Київради підтримали у першому читанні проєкт рішення про анулювання договору оренди забудовником двох земельних ділянок на вул. Богдана Хмельницького, 80-Б.

Про це повідомляється на сайті Київради.

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали у першому читанні проєкт рішення анулювання договору оренди ТОВ «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь» двох земельних ділянок на вул. Богдана Хмельницького, 80-Б площами 0,1859 га та 0,0484га. Ця територія межує зі сквером імені Чкалова. Зараз там планується будівництво житлового будинку з паркінгом.

Це сквер в центральній частині міста Києва, а забудовник порушив цілу низку вимог законодавства у сфері культурної спадщини. У нас є фаховий висновок Національної спілки архітекторів, де перелічені ці порушені вимоги. Вже 15 років громада спиняє будівництво», – зазначила ініціатор проєкту рішення, депутат Київради Ольга Балицька.

Вона додала, що забудовник порушив пряму норму договору оренди землі, яка передбачає неможливість передачі ділянки в суборенду без згоди орендодавця. За її словами, це є прямою підставою для розірвання договору оренди.

Зазначається, що місцеві мешканці неодноразово виступали проти забудови в середмісті столиці, адже переконані – якщо новобудова з’явиться, зелена зона перетвориться на суміжну територію.