Його мають встановити 9 березня цього року.

Депутати Київради передали в дар місту Флоренція (Італійська Республіка) бронзову скульптурну композицію «Т.Г. Шевченко». Рішення підтримав 101 депутат Київради, повідомляє сайт КМДА.

Пам’ятник, автором якого є відомий український скульптор Олег Пінчук, встановлять на території бібліотеки делле Облате — це історичний комплекс XVI століття, розташований поруч із головним собором Санта Марія дель Фйоре. Для цього на території бібліотеки навіть знесли старий фонтан.

Так виглядає пам’ятник авторства Олега Пінчука

«Сьогодні – в продовження дружніх відносин та співпраці з мерією і містом Флоренція – ми маємо передати  пам’ятник Тарасу Шевченку нашим італійським друзям. Його встановлять у Флоренції. Скульптура великого Кобзаря створена за кошти меценатів», – сказав з цього приводу Кличко.

Бронзовий пам’ятник Тарасу Шевченку планують встановити у центрі італійського міста до дня народження письменника — 9 березня.

Ідею встановлення пам’ятника Шевченку у Флоренції обговорюють після того, як у 2015 році у парку «Володимирська гірка» у Києві відкрили скульптуру італійському поету Данте Аліг’єрі. Наступного року київський міський голова Віталій Кличко відвідав Флоренцію і обговорив з місцевим мером Даріо Нарделлою ідею встановлення пам’ятника Шевченку в центрі міста.

Втілення проекту затрималося на кілька років через те, що уся центральна частина Флоренції перебуває під захистом ЮНЕСКО, і це вимагає великої бюрократичної тяганини.

Тим часом Київрада звернулася до Кабміну з приводу повернення громаді Гостинного двору.

Фото: Фейсбук