Вона передбачає, зокрема, природоохоронні заходи у місті Києві та заходи з благоустрою зеленої зони та земель водного фонду.

Депутати Київської міської ради підтримали проєкт рішення Управління екології та природних ресурсів «Про Затвердження Комплексної міської цільової програми екологічного благополуччя міста Києва на 2022-2025 роки». Про це повідомили у КМДА.

Як повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний, метою програми є забезпечення умов сталого економічного та соціального розвитку Києва шляхом реалізації пріоритетних заходів щодо охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності населення, контролю за дотриманням благоустрою, сприяння вирішенню низки завдань, що покращують санітарний та екологічний стан міста, забезпечують розвиток та трансформацію міського середовища до європейських стандартів благоустрою.

До Програми включено 75 заходів, закріплених за співвиконавцями: КП «Плесо», КО «Київзеленбуд», КП ЛПГ Святошинського району міста Києва, КП ЛПГ Дарницького району міста Києва, КП «ЛПГ «Конча-Заспа», комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень м. Києва, КП «Київбудреконструкція», КП «Спецжитлофонд», КП «Київміськрозвиток», КП «Київський міський будинок природи» та розподілені наступним чином.

Зокрема, у рамках програми організації виконуватимуть наступні заходи:

  • КО «Київзеленбуд»: утримання 8038,5 га парків, скверів, бульварів, вуличних насаджень та інших впорядкованих зелених насаджень загального користування, утримання 29420,8 га територій лісопаркових зон, придбання спецтехніки та обладнання, здійснення природоохоронних заходів, капітальний ремонт 160 парків, скверів, інших об’єктів зеленого господарства м. Києва та реконструкцію та будівництво 14 об’єктів.
  • КП «Плесо»: утримання 1137,337 га пляжів, зон відпочинку біля води та водних об’єктів, утримання очисних споруд, громадських вбиралень, облаштування місць для осіб з інвалідністю на пляжах Києва, забезпечення безпечного відпочинку на водних об’єктах міста Києва, капітальний ремонт об’єктів елементів благоустрою на зонах відпочинку та спеціальної для цього техніки, реконструкція гідротехнічних споруд з відновленням екологічного та санітарно-гігієнічного стану р. Либідь, реконструкція зливостокової каналізації системи озер Опечень в Оболонському районі, реконструкція очисних споруд «Харківські» в Дарницькому районі.
  • КП УЗН: придбання посадкового матеріалу для проведення заходів з озеленення та утримання 8038,5 га парків, скверів, бульварів, вуличних насаджень та інших впорядкованих зелених насаджень загального користування для виконання робіт із озеленення, догляду за зеленими насадженнями та благоустрій територій, прибирання територій, висадження дерев, видалення сухостійних та аварійних дерев, видалення омели з крон дерев, проведення формувальної обрізки дерев та кущів, лікування дерев.
  • КП ЛПГ: реконструкція та будівництво 4-ох об’єктів, утримання КП «Київміськрозвиток» для забезпечення організації робіт з підвищення рівня естетичного оформлення території парків та скверів.
  • Управління екології та природних ресурсів: виконання природоохоронних заходів та створення міської системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан довкілля міста Києва, у тому числі придбання та встановлення стаціонарних постів (пунктів спостереження) автоматичної системи моніторингу атмосферного повітря, утримання (супроводження) міської системи програмно-апаратних засобів збору та оброблення даних про стан довкілля міста Києва, вивезення побутових відходів, що несанкціоновано створені на територіях міста, балансоутримувача щодо яких не визначено, підготовку та затвердження екологічного паспорту міста Києва.

Фото: Фейсбук