Депутати Київради також передбачили закупівлю для комунальних лабораторій витратних матеріалів для тестування на COVID-19.

Про це повідомляється на сайті Київради.

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до міської цільової програми «Здоров’я киян».

Відповідно до рішення, місто забезпечить працівників лабораторій комунальних медичних закладів Києва муніципальними надбавками.

Ще в березні Київрада забезпечила так звані «муніципальні надбавки», які медпрацівники могли втратити через зміну умов оплати праці з 1 квітня 2020 року. Тоді було прийнято рішення щомісяця виплачувати медичним працівникам гроші у вигляді безповоротної грошової допомоги. Мова йде про фіксовану суму: 4 тисячі гривень з бюджету міста нараховується лікарям, 3 тисячі середньому медичному персоналу та 1 тисяча – молодшому.

Проте, за умов діючої Програми «Здоров’я киян» місто не мало можливості виплачувати таку допомогу немедичним працівникам, за умовами оплати праці прирівняним до медиків. Тож спеціалісти, які працюють в лабораторній ланці закладів охорони здоров’я – лаборанти, біологи, біохіміки – та безпосередньо стикаються в тому числі з COVID-19, додаткових грошей, на відміну від своїх колег, досі не отримували», – пояснила директор департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Тепер місто виплачуватиме фінансову допомогу таким спеціалістам.

Відповідно до змін, у цільовій програмі також передбачено закупівлю витратних матеріалів для лабораторної діагностики інфекційних захворювань.

Фактично це надасть змогу збільшити можливості щодо лабораторного тестування на COVID-19 методами ПЛР та ІФА пацієнтів, і що дуже важливо – медичних працівників», – наголосила Валентина Гінзбург.

Рішення підтримали 80 депутатів Київради.