Цільове призначення ділянки не передбачає будівництва на ній житла.

Київська міська рада прийняла рішення про передачу ПАТ «Київський завод комунального машинобудування «Коммаш» земельної ділянки на вулиці Васильківській, 28 у Голосіївському районі столиці. Про це пишуть «Наші Гроші» з посиланням на рішення Київради від 4 березня.

Ділянка передається в оренду на 10 років для експлуатації та обслуговування виробничих і адміністративних будівель і споруд. Вона розташована одразу біля виходу зі станції метро «Васильківська» і має площу 4,06 га, а за функціональним призначенням належить до комунально-складської території.

Попри це, за даними видання, учора на засіданні депутат від фракції «Єдність» Віталій Павлик нагадав про наміри забудовників звести тут житло.

«Зазначена ділянка стала відома у зв’язку з тим, що одним з народних депутатів були оприлюднені певні документи, які були вилучені СБУ в окремих ділків в місті Києві. Вони свідчать про те, що ця ділянка більше 4 га буде забудована житловими будинками. Дійсно, зараз ділянка відводиться для користування – це перший етап. Але невдовзі розпочнуться будівельні роботи. І у мене запитання… Якщо без зміни цільового призначення ділянки, без затвердження Детального плану території розпочнуться ці роботи, а перед цим Департамент архітектури надасть містобудівні умови та обмеження для реконструкції, скажіть, будь ласка, яку санкцію хто з посадовців понесе?», – заявив Павлик.

У свою чергу голова фракції «ВО «Батьківщина» Денис Москаль закликав підтримати передачу ділянки в оренду «Коммашу».

«Наскільки я знаю, детальний план території, який дозволяє там вести якесь будівництво житла, там не затверджений. Тобто, все решта – домисли, що там можуть бути житлові будинки чи ще щось. На сьогоднішній день вона використовується за призначенням, повністю забудована. Чому ми маємо відмовляти заявнику?», – заявив він.

Секретар Київради Володимир Бондаренко поставив проект рішення на голосування і просив його підтримати. У підсумку «За» проголосували 76 депутатів, 7 проти, 2 утрималися, 18 не голосували. Тепер завод «Коммаш» у місячний строк має надати до Департаменту земельних ресурсів документи для укладення договору оренди.

Як уточнюють «Наші Гроші», про ділянку на Васильківській, 28 йшлося у так званих «понятійних» угодах між власницею Stolitsa Group Владою Молчановою і Денисом Комарницьким, якого ЗМІ називають «смотрящим» за столицею від Офісу президента (пізніше Комарницького начебто змінив його давній соратник і син екс-мера Києва Степан Черновецький). Про наявність такої угоди повідомив влітку минулого року депутат Гео Лерос і оприлюднив відповідні документи.

Зазначимо також, що депутата Дениса Москаля ЗМІ давно пов’язують з Владиславою Молчановою і називають бізнес-партнером останньої. В нинішній Київради Москаль очолює комітет з екологічної політики, а сама Молчанова є однією з головних спонсорок «Батьківщини».

Тим часом, Академія наук відмовилася віддавати свій корпус Авакову і каже про тиск з боку депутатів.

Фото: Наші Гроші, Гугл Карти