Саме порушення тяги спричиняє найбільшу кількість отруєнь чадним газом.

Про це повідомляє “Київоблгаз“.

Так, від правильної роботи димарів та вентиляційних каналів залежить здоро’я та життя людей. Особливо пильними мають бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи – котлів та водонагрівачів. Аби не сталося отруєнь чадним газом – необхідно регулярно перевіряти тягу в димарях та вентиляції.

Хто перевіряє?

Цим займаються спеціалісти пічники, або спеціалізовані організації з відповідними дозволами.

Як проходить перевірка?

Пічники перевіряють, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень. Результати перевірки оформляють актом. У разі необхідності фахівці прочищають або ремонтують димові та вентиляційні канали, перевіряють щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом.

Коли перевіряти?

Димові та вентиляційні канали опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення та опалювальних котлів, які працюють сезонно перевіряються два рази на рік.

Чи можна щось зробити самостійно?

Мешканці приватних будинків мають періодично підрізати гілки дерев, що торкаються димаря. В зимовий період, щонайменше раз на місяць оглядати оголовки димарів, щоб запобігти їхньому обмерзанню та закупорці.

Фото: Фейсбук