З лютого місяця компанія не отримує грошей від компанії "Житло-Капітал".

Про це повідомили у пресслужбі КМБ.

У повідомленні зазначили, що фінансова компанія “Житло-Капітал”, з якою інвестори житлових комплексів Укрбуду уклали договори про фінансування будівництва як з керуючим, перестала перераховувати кошти на добудову об’єктів.

Після того, як рейдери вивели з Укрбуду грошові активи та об’єкти нерухомості більш ніж на 100 млн доларів, недобудови передали Київміськбуду. Спочатку дефіцит грошей, необхідних для їхнього завершення, становив близько 2 млрд грн.

“Шляхом надходжень від ще не сплачених грошей за розстрочками через ФК “Житло-Капітал”, непроданих площ та нових черг цей мінусовий баланс планувалося подолати”, – повідомили в КМБ.

Однак, з 22 лютого “Житло-Капітал” перестала перераховувати кошти, таким чином, нібито відмовляючись виконувати свої зобов’язання. У Київміськбуді стверджують, що вони не мають як механізмів впливу на фінансову компанію, так і доступу до інформації про залишки на рахунках ФФБ.

Водночас в телеграм-каналі “Інвестори Укрбуд” зазначили, що компанія “Житло-Капітал” отримала лише часткову звітність від Київміськбуду – довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати в червні-липні на загальну вартість понад 400 млн грн – при майже повної відсутності будівельних робіт, а також відмову надавати форми первинних облікових документів у будівництві.

Крім того, Київміськбуд анонсував поновлення будівництва, яке, по суті, так і не поновилося. Крім того, забудовник вже неодноразово розповідав про підвищення цін на квадратний метр, що на думку управителя ФФБ “ФК “Житло-Капітал” та інвесторів неприйнятно під час воєнного стану.

Фото: Фейсбук