Тільки в 2020 році Київ зекономив понад 4,5 мільярди завдяки закупівлям через систему ProZorro

Київ першим в Україні впровадив електронну систему закупівель ProZorro. І за кілька років зекономив завдяки цьому понад 9 мільярдів гривень бюджетних коштів, повідомив мер Києва Віталій Кличко під час звіту про результати роботи міської влади.

За його словами, тільки в 2020 році Київ зекономив понад 4,5 мільярди. І на що сьогодні вже 1800 структурних підрозділів влади столиці проводять свої закупівлі через ProZorro.

Він додав, що у столиці вже понад 5 років працюють багато електронних сервісів та «розумних» технологій.

«Першим став «Відкритий бюджет». Ми зробили всі надходження і витрати міського бюджету відкритими для всіх мешканців міста», – сказав мер.

Ще одна досягнення для Києва за останні роки – система Smart city. Її сервісами за кілька останніх років сотні тисяч.

«Це і онлайн запис в дитсадки, електронний запис до лікаря, “кабінет киянина”, система петицій», – наголосив Віталій Кличко.

Міський голова також зазначив, що з кожним роком все більше киян подають свої ідеї в рамках Громадського бюджету столиці. Проект став дуже популярним.

«Місто з бюджету виділяє кошти на втілення проектів, запропонованих киянами. Переможцями Громадського бюджету-2020 стали команди понад 350 проектів. На загальну суму 170 мільйонів гривень. Усього, в рамках громадського бюджету, кияни подали більше шести тисяч проектів. Чверть із них перемогли в голосуванні і отримали фінансування з міського бюджету. На сьогодні в столиці успішно втілили вже майже 860 проектів. Інші – на стадії реалізації», – зазначив Віталій Кличко.

Фото: youtube