Пріоритетними у Києві визначили такі напрями як подієвий, діловий, медичний та гастрономічний туризм.

Рішення затвердили 7 жовтня на сесії Кивради – “за” проголосували 66 депутатів.

Для міської цільової програми розвитку туризму в Києві на 2022-2024 роки передбачили всього 118,9 млн грн. Як зазначила начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова, це майже вдвічі менше грошей, ніж було виділено на програму 2019-2021 років.

У зв’язку зі зменшенням кількості туристів через пандемію коронавірусу, нова цільова туристична програма включає три оперативні цілі:

  • збільшення кількості туристів
  • збільшення тривалості перебування туристів у столиці та покращення їх перебування
  • підвищення ефективності управління туристичною сферою.

«Ми проаналізували наші досягнення та розглянули можливості для реалізації у столиці всіх видів туризму. Пріоритетними визначили такі напрями як подієвий, діловий, медичний та гастрономічний туризм», – зазначила Марина Радова.

Аби підвищити прибутки столиці від туристичної сфери, у межах програми заплановано:

  • облаштувати інклюзивні туристичні маршрути для маломобільних груп шляхом включення до маршрутів локацій зі встановленими мінімоделями туристичних об’єктів із застосуванням шрифту Брайля;
  • провести низку заходів (практичні семінари, конференції, тощо) із метою підвищення якості надання туристичних послуг та рівня безпеки перебування гостей і мешканців міста в Києві в межах проєкту «Академія гостинності»;
  • надати гранти на конкурсній основі для підтримки ініціатив у сфері туризму;
  • зібрати та опрацювати статистичні дані щодо обсягів туристичних потоків до м. Києва відповідно до інформації операторів мобільного зв’язку (LifeCell, KyivStar, Vodafone).

У КМДА сподіваються, що така програма допоможе краще розвивати туризм в столиці та більше зацікавити тих, хто подорожує до Києва.

Фото: Київрада