Вночі у Київській та Чекаській областях місцями випало 20-34 мм опадів.

Про черговий циклон, який прийшов на територію України цього тижня, повідомив Український гідрометцентр.

Зараз циклон переміщується у північно-східному напрямку і до завтра покине територію нашої країни. Сьогодні вдень в Україні (крім західної частини) дощитиме, подекуди можливі грози… До того ж , у північних, центральних та південних областях спостерігатимуться пориви вітру 15-20 м/с“, – зазначають синоптики.

Тим часом Центральна геофізична обсерваторія ім. Бориса Срезневського заявляє, що у Києві вже почалося метеорологічне літо.

Сталий перехід середньодобової температури повітря у Києві через +15,0°С в бік її підвищення відбувся 14 травня, що знаменує початок метеорологічного літа“, – зазначають в обсерваторії.

Фахівці зазначають, що метеорологічна весна, яка почалася 13 березня і тривала 62 дні, нарешті закінчилась. Вона виявилась майже на тиждень коротшою за кліматичну норму.

Цьогорічне метеорологічне літо завітало до Києва на 3 дні пізніше середньобагаторічних показників. Найраніше за 141 рік спостережень воно розпочалось у 1996 році – 22 квітня, а найпізніше, у 1990 і 2001 роках – 7 червня“, – додали фахівці обсерваторії.

Фото: unsplash