Розпоряджень щодо збору згоди від батьків на прийом школярами йодиду калію в КМДА не давали.

Місто подбало про належний резерв препаратів йоду: йодид калію отримали всі десять РДА, а саме – районні евакуаційні комісії. Про це інформує прес-служба КМДА з посиланянм на Департамент муніципальної безпеки КМДА.

Як пояснили у Департаменті, саме ці комісії відповідають за безпосереднє планування, підготовку, організацію і, в разі потреби, здійснення евакуації у своїх районах. Якщо постане потреба в евакуації, йодид калію видаватимуть населенню, яке потрапило в зону забруднення, на евакуаційних пунктах, відповідно до рекомендацій медиків.

Також запаси йодиду калію має Департамент охорони здоров’я КМДА, який, у разі виникнення або загрози виникнення радіаційної небезпеки, забезпечить ним комунальні заклади охорони здоров’я та сімейних лікарів міста.

Крім цього, йодид калію доступний в аптеках міста.

Водночас інформація, поширена в мережі, про те, що в школи Києва нібито планують доставити препарати йоду і видавати учням – некоректна. Жодних розпоряджень щодо збору згоди від батьків на прийом школярами йодиду калію Департамент освіти і науки КМДА також не давав.

В КМДА нагадали також, що без офіційної рекомендації йодид калію в жодному разі не можна призначати собі самостійно і приймати «для профілактики».

Фото: Pixabay